Obavijesti‎ > ‎

I naši učenici osvojili nagrade na natječaju Zlatna ribica!

objavio 10. svi 2012. 00:13 hrvatska nastava Stuttgart

REZULTATI 9. NATJEČAJA LITERARNIH I NOVINARSKIH RADOVA

                                                                           ZLATNA RIBICA 2012. god.

Hrvatska matica iseljenika – podružnica Rijeka raspisala je 9. nagradni natječaj literarnih i novinarskih radova Zlatna ribica, u kojem su  sudjelovali  učenici  hrvatske nastave, te učenici koji u inozemstvu pohađaju  i druge oblike  organiziranog učenja hrvatskog kao materinskog jezika. Ovaj je natječaj poduprlo Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa RH. Teme literarnih radova bile su:

         Za dobnu skupinu od 6 do 12 godina su:

          Pahuljice padaju  ili  Najluđa igra  ili  Kako bih se ponašao/la kao roditelj

 

          Za dobnu skupinu od  13 do 15 godina:

Pismo dragoj osobi  ili  Božić u mojoj obitelji  ili  Život bez mobitela

 

        Za dobnu skupinu od 16 do 18 godina:

Mirisi i okusi Hrvatske u mom domu ili Mi smo medijska generacija ili

U mojoj zemlji čudesa

 

        Teme novinarskih  radova  za dobnu skupinu  od 13 do 18 godina bile su:

Moj grad  ili Hrvatska u Europi – moja vizija budućnosti  ili  Imam dvije domovine

           

 

Na Natječaj  se odazvalo  428  učenika  s 51  učiteljem- mentorom  iz 14 država i to: Bosne i    Hrecegovine,  Crne Gore, Francuske, Italije, Kanade, Mađarske, Makedonije, Njemačke, Rumunjske, Rusije,  Slovačke,  Srbije, Švicarske i  Velike Britanije.

Učitelji-mentori  obradili su zadane  teme s učenicima te  izvršili odabir radova za Natječaj.  Povjerenstvo u sastavu: dr.sc.Karol Visinko, red.prof. na Odsjeku za kroatistiku Filozofskog fakulteta u Rijeci; Marica Zrilić, profesorica hrvatskog jezika u OŠ Brajda  te Linda Grubišić Belina, prof., viša savjetnica za hrvatski jezik pri Agenciji za odgoj i obrazovanje, imalo je složenu zadaću da iz mnoštva dobrih radova odabere ponajbolje.

 

             Zahvaljujemo  svim sudionicima ovogodišnjeg Natječaja, a posebna zahvala ide učiteljima - mentorima koji su uložili veliki trud da učenike motiviraju i upute u zadane teme a potom njihove radove opreme i pošalju.

 


Dobna skupina od 6 do 12 godina – literarni radovi

Prvonagrađena  učenica:

 

Kristina Batinić  – Najluđa igra, 9.g.  Urdorf, Švicarska

                                                                                    Učiteljica: Božena Alebić

Drugonagrađeni učenici:

 

1.Petra DupanPahuljice padaju, 12.g. Traunreut, Njemačka

                                                                                     Učiteljica: Karmela Lukanović

2.Tina PačićKako bih se ponašala kao roditelj, 9.g., Balingen, Njemačka

                                                                                       Učiteljica: Antonija Pavlović

3. Gabriela VukićNajluđa igra, 10.g., Ausburg, Njemačka

                                                                                       Učiteljica: Suzana Suman

4. David Kosec– Najluđa igra,  10.g., Frankfurt, Njemačka

                                                                                       Učiteljica: Jelena Pokos

5. Maximilian Brešić  Najluđa igra,6.g., Stuttgart, Njemačka

                                                                                        Učiteljica: Branka Kordić

 

                                                                                                    

 

Dobna skupina od 13 do 15 godina – literarni radovi

Prvonagrađena učenica

 

Ana MihaljevićDraga moja bako, 13.g., Mohač, Mađarska

                                                                                       Učiteljica:Marija Pakatur-Csoka

Drugonagrađeni učenici

 

1.Lorena Fijačko Život bez mobitela, 13.g., Dietikon,  Švicarska

                                                                                      Učiteljica: Diana Foro

2.Valentina Gegić  – Život bez mobitela, 13 g., Visp, Švicarska

                                                                                       Učiteljica: Tamara Vadlja

3.Marija Marijić Draga bako, 13.g., Unterhaching, Njemačka

                                                                                       Učiteljica: Kristina Krznar

4.Antonija Vujica – Život bez mobitela, 14.g., Landsberg, Njemačka

                                                                                       Učiteljica: Anna Vrca

5.Nikolina MandirDraga Brunhilda,13.g.,  Usora, Bosna i Hercegovina

                                                                                       Učiteljica: Anto Kovačević

 

Dobna skupina od 16 do 18 godina – literarni radovi

Prvonagrađena učenica:

 

Jelena Bilaver – Mirisi i okusi Hrvatske u mom domu, 16.g., Weilstetten,Njemačka

                                                                                        Učiteljica: Antonija Pavlović

Drugonagrađeni učenici

 

1.Lorena Fejzić – Mirisi i okusi Hrvatske u mom domu, 18 g.,  Ehingen, Njemačka

                                                                                                Učiteljica: Marija Lončar

2.Marko Deanović - Mi smo medijska generacija, 17.g., Mannheim, Njemačka

                                                                                                Učiteljica: Martina Ilić

3.Ante Jelušić -  Mi smo medijska generacija, 16.g., München, Njemačka

                                                                                                     Učiteljica:Marija Lončar

4.Ana Marija Matak Mi smo medijska generacija, 18.g., Kumanovo, Makedonija

                                                                                                Učiteljica: Sandra Nikolova

5.Ana Dujić – U mojoj zemlji čudesa,16.g., Sremska Mitrovica, Srbija

                                                                                                Učitelj: Dario Španović

 

Dobna skupina od 13 do 18 godina – novinarski radovi

Prvonagrađena učenica:

 

Ivana Vujeva – Moj grad , 16.g., Toronto, Kanada

                                                                                                  Učiteljica : Ana Bačić

Drugonagrađeni učenici:

 

1. Jan Luka Ponjević– Imam dvije domovine, 14.g., Dachau, Njemačka

                                                                                                  Učiteljica: Kristina Krznar

2.Grigor Vrhovac Moj grad, 13.g., Rottenburg, Njemačka

                                                                                                  Učiteljica: Monika Račić


Comments